Kommenteeri

Järgmised 5 fakti õllest

Kui eelmised 5 fakti said pähe õpitud siis siin on järgmised
6. Vanim joodav õlu
Üllatuslikult on vanim joodav õlu pärit Soomest. 2010 aastal avastati 19 sajandist pärit vrakk mille pardal oli õlu. Stallhagen oli ettevõte kes suutis keerukate laboratoorsete analüüside põhjal sama retsepti korrata (rohkem kui 170 aastat vana retsept).  Maitse oli väga happeline aga joodav.

7. Vee kvaliteet on väga oluline
Vesi on õlle kõige tähtsam komponent, arusaadavalt ilma veeta ei ole ka õlut. Vanasti valisid pruulikojad oma asukoha vee maitse järgi. Prantsusmaal oli pruulikoda kes pruulis jõe alamjooksul, 85 km üleval pool oli katlamaja kes viskas on söe ja jäägid samasse jõkke. Pärast 16 aastat pruulimist lõpetati tegevus kuna õlu maitses konkurentidest oluliselt halvemini (olevat hamba all krõmpsunud).

8. Maailma "parim" õlu
Maailma "parim" õlu on "Snake Venom"
Eelpool mainitud õlu on mõeldud ainult tugevatele, ikkagi 67,5%, siinkohal tasuks mainida et alkohol võib kahjustada teie tervist.....vist.

9. Neerukivid
Üks pudel õlut päevas vähendab neerukivide tekkimise võimalust 40%, seda American Journal of Epidemiology andmetel. Isegi kui see nii pole siis proovida tasub!

10. Kus riigis juuakse kõige rohkem õlut 100 000 inimese kohta ?
Loomulikult on selleks riigiks Tšehhi. Huvitav fakt on et Praha teadurid ütlesid 2019 aastal et see on vale info kuna nad joovad iga nädal vähemalt ühe klaasi vett.

Lisa kommentaar

Email again: